Sorunun ne olduğunu bilmiyorsak, bunu nasıl düzeltebiliriz? Yaşam boyunca yaşlanma sürecini anlamazsak nasıl düzeltebileceğimizi bilemeyiz. Yaşlanma sürecini anlayan, buradaki sorunları çözebilecek bir plastik cerrah bulmak, doğal bir şekilde yaşlanmanın anahtarı olabilir.

Aşağıda, yaşlanmaya bağlı olarak sık görülen yaşlılık kaygılarının yanı sıra onları düzeltmek için cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemleri bulacaksınız.

Yirmili yaşlar

Yirmili yaşlarındayken nihayet erişkinliğe ulaşmışsınızdır, bu nedenle alkol ve sigara tüketmek, yaz güneşinde bronzlaşmak gibi aktiviteler sıklıkla yapılır. Yirmili yaşlarımızı kim olduğumuzu keşfederek geçiririz ve yaşam tarzınıza bağlı olarak cildimizde tahribat oluşabilir. Burada yapılması gerekenler, gündelik güneş kremi içeren, alkol tüketimini sınırlayan, düzenli olarak egzersiz yapan ve kesinlikle sigara içmeyen bir cilt bakımı rejimi geliştirmektir. Sigara ve güneş ışınları yaşlanma sürecini hızla etkiler. Bu yaş grubu için popüler cerrahi olmayan ve cerrahi prosedürler arasında cilt yenileme, rinoplasti, göğüs büyütme, Botolunim toksin uygulamaları, lazer epilasyon ve yumuşak doku dolgu maddeleri sayılabilir.

Otuzlu yaşlar

Otuzlu yaşlarda, stres, elastin (cildin esnekliğini sağlayan) ve kolajenin (cildinizi yumuşak ve sıkı tutan) kayıpları ile birleşince, yaşlanmayı hızlandırmaktadır. Belki kariyerinizde ilerlemektedir, belki bir aileye kuruyorsunuz ya da belki de ikisinin birleşimi. Otuzlu yaşlar stresli zamanlardır ve bedeniniz bunu bilir. Bu yaş grubu için popüler cerrahi prosedürler, doğum sonrası meme büyütme / kaldırma veya küçültme ve liposuction’ı içerir. Popüler cerrahi dışı tedaviler cilt yenileme, Botolunim toksin uygulamaları ve dolgu maddelerini içerir.

Kırklar ve elliler

Gözler, ruhun penceresidir ve kırklı yaşlarda, o pencere ciddi yaşlanma belirtileri göstermeye başlar. Yüzdeki hacim kaybı, daha önce hiç bulunmayan ince çizgilerin göze batmasına neden olur. Bu yaş grubundaki plastik cerrahinin amacı sizi kendinize benzetmeye devam etmektir. Popüler cerrahi prosedürler arasında göğüs büyütme, göz kapağı gençleştirme ve liposuction bulunmaktadır. Popüler cerrahi dışı tedaviler, cilt yenileme, Botolunim toksin uygulamaları ve dolgu maddeleri olmaya devam etmektedir.

Altmışlı ve yukarı

Altmışlı yaş ve üzeri hastalar büyük olasılıkla kırklı ve ellili kişilerle aynı kaygılara sahip olacak, ancak yaşlanma görünümü daha belirgin hale gelecektir. Dolayısıyla, dengeli ve genç görünümünü yeniden kurmak için yüz germe, boyun germe ve yağ transferi gibi daha invazif cerrahi prosedürler gereklidir. Popüler cerrahi prosedürler göz kapağı gençleştirme ve yüz germeyi içerir. Popüler cerrahi dışı tedaviler, cilt yenileme, Botolunim toksin uygulamaları ve dolgu maddeleri olmaya devam etmektedir.

Sağlıklı ve genç görünerek yaşlanmak ve güvenliğiniz için, yaşlanma sürecini anlayan ve istenen sonuçların elde edilmesi için  cerrahi olmayan bir girişim olup olmadığını belirleyebilen, başarılı bir plastik cerrah ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz.