HYDRAFACİAL MD          

 

Estetik tedavilere, lazer prosedürlerine ve kimyasal soymalara ilgi duyanlar, sonunda HydraFacial MD olarak adlandırılan bir uygulamaya rastlarlar. Bu tedavide kullanılan cihaz, mikrodermabrazyona ve lazerle cilt soymaya benzer sonuçların elde edilmesini amaçlayan nispeten yeni bir cihazdır. Örneğin, lazerler hedefe yönelik cilt hücrelerinin tahrip edilmesi ve vücudun onarım süreçlerinin uyarılması yoluyla çalışırken, HydraFacial  işlemleri nazik, sıvı bazlı cilt temizleme ve soymayla üstün sonuçlar elde etmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, bu tedavide uzun vadede cildi sağlık durumunu arttırmak için cilt güçlü bileşenlerle beslenerek korunur.

HydraFacial Nasıl Bir Uygulamadır?

HydraFacial, cilde parlaklık verirken aynı anda temizlemek için tasarlanmıştır. Bazı uygulamaları, mikrodermabrazyona benzer.

Bu tedavinin nasıl yürüdüğünü anlamak için, sürecin her birinin kendine has ve benzersiz bir amacı olan birkaç farklı adım olduğunu anlamanız gerekir.

  Vortex Temizleme ve Hydrapeel Eksfoliyasyon: HydraFacial’in ilk basamağı ölü hücreleri cildin yüzeyinden su bazlı eksfolasyon yoluyla çıkarmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, bu ilk adımın faydası sebumun alınmasıdır. Bu sebum aksi takdirde küçük partiküller için bir tutkal gibi hareket edebileceği ve cilt bakımı bileşenlerinin nüfuz etmesini engelleyeceği ve gözeneklerin tıkanmasını arttıracağı bilinmelidir.
Gözenek Gevşemesi: HidraFacial’in ikinci basamağı, gözenekleri hafif bir salisilik ve glikolik asit karışımı ile infüze etmektir. Bunlar, gözenek temizleme için kullanılan maddelerdir ve genellikle iltihaplı sivilceye neden olan gözenek tıkaçlarını gevşetme kabiliyeti nedeniyle anti sivilce cilt bakım ürünlerinde bulunurlar.
Gözenek Çıkarma: Bu işlem aşamasında, gevşemiş gözenek tıkacı ve kirler, HydraFacial aplikatörün vorteks temizleme etkisi ile kir ve diğer parçacıkların derhal emilmesi ile çıkarılır. Bu adım, derinin derinlemesine temizlenmesini sağlamak, gelecekteki akne oluşmasını önlemek ve cilt bakım bileşenlerinin cilde nüfuz etmesini  arttırmak içindir.
Serum Füzyonu: Son adım, cilde peptitler, antioksidanlar ve hiyalüronik asit ile infüzyon yapmayı içerir. Bu maddeler cilt sağlığını çeşitli şekillerde geri kazandırırlar. Örneğin, antioksidanlar cilt hücresi yapıları için gerekli yapı taşlarını temin ederken, peptidler cilt hasarını onarmaya yardımcı olur. Ayrıca, hiyalüronik asit, kısa süre içerisinde, tedavi alanına nem çekerek kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Ek Hidrafacial Tedavileri

Cihaz kırışıklıkları azaltmak ve sağlıklı hücrelerin büyümesini arttırmak için cilde büyüme faktörleri sunacak şekilde ayarlanabilir. Hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak, tedavi planında başka değişiklikler yapılabilir.

 

HidraFacial Yan Etkiler

HydraFacial çoğu hastada önemli yan etkilere neden olmaz. Lazer teknolojisinin aksine, bu makine cilt hücrelerine zarar vermez.