40 yaşından sonra yaşlanma belirtileri özellikle orta yüz ve boyunda başlar. Orta yüz bölgesinde cilt ve cilt altı dokuların yer çekimi etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmesiyle elmacık kemikleri üzerinde hacim kaybı ve burun-yanak katlantısında belirginleşme ortaya çıkar. Bu bölgeyi gençleştirmek için en etkili yol alt göz kapağı altından yapılan bir kesiyle gerçekleştirilen orta yüz germe veya kulak önünden yapılan bir kesiyle yüz germe ve boyun germedir. Tabii bu ameliyatlar genel anestezi altında yapılır ve sonrasında bir toparlanma süresi gerekir. Ameliyat istemeyen , hızlı etki ve çabucak toparlanma isteyen hastalarda bu bölgeler için en doğru tedavi özel ipliklerle orta yüz, yüz ve boyunu asarak yaşlanma belirtilerini geriye döndürmektir. Ayrıca bu uygulamaya dolgu, botoks, prp, kök hücre tedavilerinin eklenmesi sonuçları mükemmelleştirmektedir.

İple yüz germe işlemi lokal anestezi altında yapılır ve işlem süresi 45- 1.15 dk. arasında sürer.

Bu tedavinin etkisi ne kadar sürer?

Bu tedavinin görünebilir estetik yararları 18-24 ay boyunca devam eder. Tedaviden hemen sonra mekanik bir kaldırma etkisi olur ve hasta sonuçları hemen farkeder, etkisi uzun ömürlüdür. Ayrıca, 3. haftadan başlayarak fibroblastik ve kolajen doku oluşumu (bağ dokunun uyarılması ile aktive olması) ile birlikte daha kalıcı sonuçlar elde edilir. Kişinin yaşı ve yaşam biçimi estetik sonuçların ömrünü etkileyebilir.

İple germe işleminden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Bu tedavi ile yanaklarınız biraz daha yukarıda ve daha hacimli görünecektir. Tedaviden hemen sonra sonuç alınır ve etkisi uzun ömürlüdür. Her estetik tedavide olduğu gibi hafif şişlik, kızarıklık veya morarma olabilir fakat bunlar birkaç gün içinde kaybolur. Tedaviden hemen sonra normal aktivitenize dönebilirsiniz. Ancak, egzersiz ve yüz masajından kaçınmanız önerilir. Hafif şeyler ve ağzı çok açma gerektirmeyen yiyecekler yenmesi önerilir.

Hangi tip ipler kullanılmaktadır?

Kliniğimizde, Silhouette Soft™ (Gençlik İpi) iple asma işlemlerinde kullanılmaktadır. FDA ve CE onaylı bir üründür. Bileşenleri natürel ve tamamen emilebilirdir. Klinik çalışmalarda alerjik reaksiyon testleri yapılmış ve reaksiyona rastlanmamıştır. Uygulamadan önce alerji testi yapmaya gerek yoktur.