Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiyseniz, düşünülmesi gereken önemli bir faktör implantın şeklidir.

Yuvarlak göğüs implantı mı? yoksa daha doğal görünümlü damla şekilli implantlar mı?

Farklı kadınlar farklı şeyler isteyeceklerdir. Aşağıda, hangi göğüs implant şekli sizin için en iyi olduğuna karar verirken aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktaları bulacaksınız.

Vücudunuzun türü önemlidir

Önemli olan, seçtiğiniz göğüs implantlarının kendi şeklinize ve boyutunuza uymasıdır. Bazı kadınlar yuvarlak bir şekli tercih ederken, bazıları daha doğal damla şekil isteyebilir. Her türün farklı özellikleri vardır. Unutmayın, başka bir kadında iyi görünen sizde oldukça farklı görünebilir.

 

Yuvarlak göğüs implantları

Bunlar meme implantlarının en yaygın şeklidir. Ameliyattan sonra memenin çıkıntısı daha yuvarlak görünecektir. Yuvarlak göğüs implantları da dört farklı türdedir. Bunlar, düşükten yüksek projeksiyona kadar uzanır. Bunların hiçbiri diğerlerinden daha iyidir denemez ve kişisel tercih dikkate alınmalıdır.

Yuvarlak göğüs implantları göğsün üst kısmında dolgunluk görünümünü verir. Eğer sarkmayı düzeltmek isterseniz ve daha dolgun bir görünüm elde etmek istiyorsanız, yuvarlak implantlar iyi bir seçenek olabilir. Tipik olarak yuvarlak implantların gözyaşı damlası şekilli implantlardan daha az maliyeti olacaktır.

Damla şekilli göğüs implantları

Bu göğüs implantları, meme ucu sınırının üstünde daha az altında daha fazla dolgunluk yapacağından daha doğal bir görünüme sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu göğüslere damla şekli verir.

Göğüslerinin ameliyat sonrası çok daha doğal görünmesisi isteyen bayanlar bu implantları tercih ederler. Göğsün doluluğu kaybolmaz; göğsün alt kısmında daha çok konsantre olur.

Bütçenizi düşünün

Son olarak, karar verirken, implantların maliyetini de göz önünde bulundurmak gerekir. Gözyaşı şekilli implantlar, genellikle dönme ve bozulmayı önlemek için dokulu bir yüzeye ihtiyaç duymaları nedeniyle daha pahalıya mal olurlar.

Göğüs büyütme ameliyatı, kendinize büyük bir yatırımdır. Ancak hafife alınacak veya acele edilmesi gereken bir karar değildir.

Ayrıca arkadaşlarınıza veya eşinize danışmak da iyi bir fikirdir. Başkalarının görüş ve önerilerine açık olmanın size çok faydası olacaktır.

Bilgi güçtür ve mümkün olduğunca çok araştırma yapmak iyi bir şeydir. Bir sonraki adım, hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek, bir Plastik Cerrah ile kişisel istişarede bulunmaktır.

Durumunuz için en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için ve sizin için en iyi yöntemi seçmede Plastik Cerrahınız size yol gösterecektir..